“A to wszystko pod jednym dachem” Prawobrzeże.info pisze o Przychodni Portowej

Duża i nowoczesna

http://prawobrzeze.info/artykuly/Duza_i_nowoczesna__3201

Powstała w latach 70 i przez lata leczyli się tu głównie pracownicy portu, stąd jej nazwa Przychodnia Portowa.

Od czasu powołania NFZ i zniesienia rejonizacji w dostępie do usług medycznych, stała się jedną z największych przychodni zdrowia w Szczecinie. Swój akces zgłosiło tu wielu pacjentów – Złożyłam tu swoją deklarację, gdyż pod jednym dachem mam lekarza rodzinnego, dostęp do RTG czy USG, lekarzy specjalistów, a także fizykoterapię, mówi pacjentka pani Janina. Dodatkowo w Przychodni Portowej działa nowoczesne laboratorium .To wszystko pod jednym dachem, w jednym miejscu bez konieczności szukania po mieście

W ostatnim czasie Przychodnia Portowa przeszła gruntowny remont. Odnowiono wszystkie gabinety, korytarze i pomieszczenia . Są też nowe schody wejściowe, które są bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla mniej sprawnych. Przychodnia posiada duży bezpłatny parking z którego prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Jednak zmiany nie dotyczą tylko samego budynku.

Przychodnia stawia  duży nacisk na jakość i komfort obsługi pacjenta, zarówno na etapie diagnostyki jak i rejestracji. W ostatnim czasie została uruchomiona platforma internetowa rejestracja on-line i konto pacjenta, gdzie pacjent ma możliwość zarejestrowania się do poszczególnych lekarzy (przypomnienie o wizycie przyjdzie w postaci sms) oraz sprawdzić swoje dotychczasowe wyniki, czy odbyte wizyty lekarskie. Ważnym ułatwieniem jest możliwość zamówienia recepty przez Internet, a o jej możliwości odbioru pacjent otrzymuje wiadomość sms. Sprawdzonym rozwiązaniem, funkcjonującym już kilka lat jest system kolejkowy, który pacjenci sobie bardzo chwalą. Pacjent wiedząc jaki ma numer może spokojnie usiąść , bądź zejść na dół na kawę czy herbatę.

Dumą jest także  Certyfikowane Centrum medycyny podróży, które jako nieliczne w Szczecinie oferuje pełną gamę szczepień ochronnych dla osób wyjeżdżających na egzotyczne wakacje lub w dalekie podróze.

Dla mieszkańców Prawobrzeża otworzone zostały dwie nowe lokalizacje na Os Kasztanowym oraz na Os.Kijewo. W obu tych jednostkach można skorzystać ze świadczeń lekarza rodzinnego jak i stomatologa, wszystko w ramach NFZ. Dodatkowo chetnie sa też przyjmowani mali pacjenci. Na Os. Kijewo przyjmuje także pediatra.

W obu filiach jest możliwość składania deklaracji do lekarza rodzinnego, dostępne są również szczepienia.

Przychodnia świadzcy tez usługi w zakresie medycyny pracy, dla wszystkich grup zawodowych.

Zapowiadane przez Ministerstwo Zdrowia zmiany być może dadzą szansę by to przychodnie same decydowały ilu pacjentów będą mogły przyjąć. Mając tak dobrą opinię i bazę, Przychodnia Portowa staje się potentatem na rynku usług medycznych, czego tej placówce życzymy. Telefon do  głownej rejestracji to 91 44 12 147.